al palpojo 2020

Отворање на жешката сезона во Охрид!

12 Мај 2023

На 19 мај во 21:00, Ambroz и Saidon ја отвораат жешката метал сезона во Охрид.

Сите љубители на добриот домашен метал имаат задолжително присуство! Влезот е 250 денари, а домаќин ќе биде клубот Ребел. Покрај добра забава ќе имат и апарел од двата бенда и по некое Cd. Кога се работи за автентичен македонски метал звук Ambroz се гигантот кој ни доаѓа на ум! Black-death метал старешини, активни од далечната 2004, запечатени со еден албум, 2 сингл изданија.

Го претставувале македонскиот метал звук пред многу големи имиња во металот меѓу кои Cannibal Corpse, Swart Crown, The Stone, Frostmoon Eclipse, Fen, Dimholt, Superlynx, Moribund Oblivion, Bane, Infernal Curse, Krow, Infest, Svartgren и многу многу други...

Овој датум ќе им биде пионерскиот втор настап во Охрид и ќе можете да проследите дела од нивниот следен албум кој ќе искача наскоро. Death метал бендот Saidon после 20 години од основањето е вратен на сцена со нова постава, албум, и за прв пат ќе имате можност да ги гледате како настапуваат на домашен терен со истоимениот албум кој се состои од 9 дела, каде концептуално е опишан животот на еден тинејџер кој драстично му се менува после убиството на неговиот татко. Концертот ќе започне во 21:00 Влезница 250 денари.

Публицитет.мк

 

 

Прочитано 321 пати
 

output raIp0q

ezgif-3-7c8d99f0b6

akvarius

alfacentar

 

  • Medikor

niksan

Мисли-размисли

za misla

Импресум

www.publicitet.mk

ФЛЕШ ПЛУС - ДООЕЛ, ОХРИД

Контакт: publicitetpublicitet@yahoo.com

Техничка реализација: www.arkahost.mk

Посетеност website counter